Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 15 чоловік

Батькам

Дата: 15 жовтня 2019 о 05:16, Оновлено 11 червня 2021 о 11:27

Служба у справах дітей Клеванської селищної ради:

смт. Клевань, вул. І. Франка, 20, приміщення Клеванської селищної ради,  тел. ( 068)0296605.

смт. Оржів, вул. Заводська, 5, приміщення Оржівської селищної ради, (068)6499466.

Безпека дітей в Інтернеті – поради батькам


План роботи  батьківського комітету Оржівського ліцею  на 2020- 2021 н.р.


УВАГА!!! ВАЖЛИВО!!!!

ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ 2021-2022 навчального року.

Шановні батьки! Оржівський ліцей продовжує прийом до 1 класу в режимі онлайн. Контактні дані школи можна переглянути на її сторінці з порталів SCHOOL.ISUO.ORG або ISUO.ORG. Дуже важлива інформація!!! Зареєструвати дитину онлайн на вступ на навчання до 1-го класу потрібно за наступним алгоритмом:

-зареєструватись на сайті за посиланням вище;
-обрати зі списку тут потрібну школу;
-створити онлайн-заявку;
-прикріпити скановані копії необхідних документів;
по завершенні карантину - особисто батькам принести оригінали документів до закладу (обов'язково, для перевірки і копіювання документів). Бажаємо вам успіхів у реєстрації, добра в родинах і здоров'я.


Науково-педагогічний проект «Інтелект України»

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Ми маємо нагоду привітати вас із Новим 2020 роком, якого так чекала ваша малеча. Розуміючи, що наші діти у 2020 році будуть долати нові вершини у своєму житті, стануть учнями, зустрінуться зі своєю Першою вчителькою – починаємо тривожитися про те, як складуться стосунки у вас і вашої дитини з вчителькою, однокласниками. У вирішенні цих суттєвих і важливих питань ми вам будемо допомагати.

Але є дуже важливе питання, до якого причетні тільки ви, – батьки! Ви маєте обрати освітню програму, за якою будуть навчатися ваші діти. Сьогодні діють 10 державних освітніх програм, серед яких дві Типові, які розроблені під керівництвом МОН України, та 8 – розроблені науковцями та вчителями-практиками, які базуються на найкращому світовому та європейському досвіді.

Освітня програма «Інтелект України» успішно реалізується в Україні з 2008 року. Вона має багато прихильників серед батьківської спільноти. У цьому році ми мали перших випускників, які порадували нас успіхами при здачі ЗНО (бали 170-200) та всі вступили до вишів на бюджетну форму навчання. Це наша гордість, щастя батьків! Діти обрали різноманітні перспективні професії на ринку праці, оскільки ми приділяємо велику увагу природничо-математичній освіті (STEM-освіті).

Детально ви зможете ознайомитися з проєктом на нашому сайті «Інтелект України», на якому з січня  2020 року розпочнеться підготовка до школи на окремих сторінках «Крокуємо до школи, вчимося бути учнями».

Ви будете отримувати інформацію, практичні поради, відповіді на ваші питання через професійні зустрічі з психологом Проєкту – Щербаковою Оленою Олександрівною, кандидатом психологічних наук, а також, з лікарями Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України, його директором – доктором медичних наук, професором Даниленком Георгієм Миколайовичем.

Команда «Інтелекту України»


Дифтерія, профілактика, діагностика та лікування.

12:57, 13-12-2019

Інформаційний лист

Дифтерія, профілактика, діагностика та лікування.

Дифтерія – це гостра інфекційна хвороба, яка вражає серцево-судинну, дихальну та нервову системи, а також надниркові залози. На інфікованому місці виникає запальний процес із фібринозним нальотом.

Збудником дифтерії є дифтерійна паличка. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом: при чханні, кашлянні тощо. Також заразитися нею можна через посуд, іграшки, канцелярські товари та інші речі, яких торкалася інфікована людина.

Бувають випадки, коли дифтерійна паличка потрапляє в організм через слизову ока, шкіру або слизові оболонки статевих органів. Важливо знати, що носіями збудника дифтерії можуть бути люди без симптомів хвороби, але із небезпечними мікробами в носоглотці.

Види дифтерії

Дифтерія має кілька форм залежно від місця ураження інфекцією:

Дифтерія ротоглотки (мигдалин)

Дифтерія дихальних шляхів (трахеї, гортані, бронхів)

Дифтерія носа

Дифтерія шкіри

Дифтерія очей

Дифтерія статевих органів

Найпоширенішою є дифтерія ротоглотки, а от останні три трапляються вкрай рідко.

Інкубаційний період та період заразливості: інкубаційний період у середньому 2–4 дні (1–10 днів). Контагіозність: останні 2 дні інкубаційного періоду, весь період клінічних проявів і 4 дні після одужання — при лікуванні (без лікування до 2–3 тиж.); при дифтерії шкіри (виділення з виразки) контагіозність зберігається значно довше.

У вакцинованих захворювання перебігає легше, а ускладнення виникають рідше. Характерними є сіро-коричневі плівки, які щільно прилягають до слизової оболонки верхніх дихальних шляхів; при спробі їх видалення (напр., шпателем) виникає кровотеча.

Основні симптоми дифтерії:

Слабкість, біль у горлі, лихоманка, набряк залоз у шиї, світло-сірий наліт на уражених органах, специфічний запах з рота.

Особливо небезпечними є ускладнення від дифтерії: блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), ушкодження нерва (поліневропатія), легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).

Дифтерія носа: серозно-геморагічні, гнійні чи гнійно-геморагічні виділення з носа, незначне поширення фібринозних плівок (в основному перетинка носа); рідко загальні симптоми.

Дифтерія глотки: найчастіша форма; неприємний запах з рота, біль у горлі, труднощі при ковтанні, слинотеча, збільшені болючі регіональні лімфатичні вузли, у тяжких випадках масивний набряк м'яких тканин шиї (bull neck, бичача шия). У пацієнтів з обструкцією дихальних шляхів — участь допоміжних дихальних м'язів, іноді ціаноз. Існує ризик аспірації відірваних фрагментів фібринозних плівок і асфіксії. Фібринозні плівки, спочатку білі, потім сіро-коричневі, з'являються впродовж 2–3 днів, вкривають піднебінні мигдалики, задню стінку глотки, м'яке піднебіння; слизова оболонка глотки незначно гіперемована і набрякла.

Дифтерія гортані і трахеї: як правило, внаслідок поширення процесу з глотки; фібринозні плівки і набряк слизової оболонки спричиняють звуження просвіту дихальних шляхів. Симптоми: захриплість, афонія, стридор, дзвінкий «гавкаючий» кашель, задишка.

Порушення з боку серця: міокардит (клінічно проявляється у 10–25 % пацієнтів), порушення провідності і ритму, гостра серцева недостатність, зазвичай через 1–2 тиж. від появи перших симптомів дифтерії.

Порушення з боку нервової системи: ураження м'якого піднебіння і м'язів глотки, інших черепно-мозкових нервів, особливо окорухового і циліарних нервів, парези і ураження в ділянках інервації периферичних нервів (спочатку проксимально, з поступовим низхідним поширенням), ураження дихальних м'язів, сенсорна нейропатія (часто за типом «рукавичок і шкарпеток»). Неврологічні симптоми (особливо бульбарні порушення) часто з'являються вже в перші дні, а периферична сенсорна і моторна нейропатія — на 3–6 тиж. захворювання; назагал регресують повільно, впродовж багатьох тижнів, без залишкових наслідків.

Порушення з боку нирок: некроз ниркових канальців.

Дифтерія шкіри: раньова інфекція; хронічна виразка, яка не гоїться, вкрита брудно-сірим нальотом або заповнена некротичними масами, рідко симптоми системної дії токсину.

Порушення з боку інших органів: кон'юнктива, вухо, піхва, пряма кишка.

Допоміжні обстеження

1. Ідентифікація етіологічного фактора

1) бактеріоскопія нативного матеріалу з фібринозних плівок;

2) бактеріологічний метод — посів на середовище Леффлера або на середовище з телуритом калію (матеріал: мазок з носоглотки, фрагмент фібринозної плівки або глибокий мазок з виразки у випадку дифтерії шкіри); повідомте мікробіологічну лабораторію про підозру на дифтерію з метою застосування відповідного середовища;

3) тест на токсигенність — Елек-тест преципітації або виявлення гену, який кодує субодиницю А токсину, методом ПЛР.

Інші обстеження

1) дослідження спинно-мозкової рідини у разі неврологічних симптомів (підвищений рівень білка при нормальному цитозі);

2) визначення серцевих тропонінів;

3) ЕКГ: елевація сегмента ST, АВ-блокади різного ступеня, блокади ніжок пучка Гіса, атріовентрикулярна дисоціація, шлуночкові аритмії.

Діагностичні критерії

Підставою для діагностики у типових випадках ураження дихальних шляхів є клінічна картина. Діагностика дифтерії шкіри вимагає мікробіологічного підтвердження.

Диференційна діагностика

Інфекційний мононуклеоз, гострий тонзилофарингіт, паратонзилярний і заглотковий [ретрофарингеальний] абсцес, гострий епіглотит, викликаний H. influenzae, кандидоз ротової порожнини і стравоходу, стороннє тіло дихальних шляхів.

Медичний працівник, здійснює забір матеріалу від пацієнта для бактеріологічного дослідження на дифтерію. Доставляє матеріал в бактеріологічну лабораторію для дослідження не пізніше 3-х годин від моменту забору. Інформування здійснюється:

1. При підозрі на дифтерію лікар подає термінове повідомлення в ДУ лабораторний центр (наказ МОЗ України №654 від 13.12.1989 р. «Про вдосконалення системи обліку інфекційних та паразитарних захворювань»);

2. Про всі випадки підозри на дифтерію медичний працівник інформує керівника підрозділу закладу та медичних директорів; 

3. У разі підтвердженого випадку захворювання на дифтерію лікар реєструє випадок  в «Журналі реєстрацій інфекційних захворювань».

Проводиться ізоляція пацієнта: у випадку вірогідного або підтвердженого випадку захворювання лікар направляє дитину на стаціонарне лікування в спеціалізоване інфекційне відділення КНП «ТМДКЛ». Тривалість ізоляції: доти, доки дві культури з носа та ротоглотки (або з ураження шкіри при дифтерії шкіри), взяті щонайменше через 24 години після завершення антибіотикотерапії, є негативними для токсигенних C. diphtheriae, C. ulcerans абоC. Pseudotuberculosis. Якщо випадок легкий і не потребує госпіталізації, обмежується контакт хворого з іншими особами до закінчення відповідного курсу антибіотиків, хворому не можна відвідувати дільничного педіатра та іншого спеціаліста для подальших обстежень.        Робота у вогнищі: обстеження контактних осіб з хворим на дифтерію.

Під час лікування пацієнту вводять антитоксичну протидифтерійну сироватку. Водночас медики проводять дезінтоксикаційну терапію, хворий також проходить курс антибактеріальних препаратів, зокрема антибіотиків.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти. І навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%, наголошують у МОЗ.

Профілактика та щеплення в Україні

Найефективнішим методом профілактики дифтерії є щеплення. І хоча вакцина не дає 100-відсоткової гарантії, однак у хворого зі щепленням дифтерія перебігає значно легше та не дає ускладнень.

В області щеплення від дифтерії дітям можна зробити безкоштовно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка дає найкращий захист. Також, є безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

Перша доза вакцини вводиться в організм дитини в 2 місяці, друга – у 4, далі – 6 місяців, 1,5 років, 6 років, 16 років. Після 16-и треба робити щеплення кожні 10 років.

Для профілактики дифтерії люди, які контактували з хворим, мають негайно отримати вакцини.

Ще одним засобом профілактики є особиста гігієна – потрібно часто мити руки, протирати предмети, які торкалася потенційно хвора людина, провітрювати приміщення. Пам'ятайте, що за перших же симптомів слід одразу звернутись до медиків – чим швидше розпочнуть лікування, тим меншої шкоди дифтерія завдасть вашому організмові.


Шкільне цькування або шкільний булінг

 (англ. school bullying campaign) — загальний термін, яким означають систематичні переслідування з образамицькуванням, упереджене ставлення у навчальному закладі. Зазвичай, термін означає переслідування серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше — цькування вчителя учнями. За дослідженнями ЮНІСЕФ, з фактами шкільного булінгу в Україні мали справу 67 % дітей у віці від 11—17 років протягом останніх трьох місяців. Також, 24 % дітей стали жертвами, а 48 % з них нікому не розповідали про ці випадки. Дещо частіше за інших дітей піддаються булінгу сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі» а також діти з сімей з низьким рівнем прибутку. Детальніше...

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Що таке "булінг" та чому про нього треба знати всім батькам: пояснюють у центрі соціальних служб...

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.